CzWiki

World Championship Tennis Winter Finals 1972World Championship Tennis Winter Finals 1972 byl menší ze dvou závěrečných tenisových turnajů WCT Finals pořádaných v roce 1972. Představoval poslední událost 26dílného mužského okruhu World Championship Tennis. Probíhal mezi 26. listopadem až 3. prosincem na koberci haly v Římě.[1]

World Championship Tennis Winter Finals 1972
Datum:26. listopadu3. prosince 1972
Místo:Řím, Itálie
Kategorie:World Championship Tennis
Dotace:50 000 USD
Soutěže:8 dvouhra
Povrch:koberec / hala
Vítězové
mužská dvouhra
USA Arthur Ashe
World Championship Tennis Winter Finals
1982 >

Do turnaje s rozpočtem 50 000 dolarů se kvalifikovalo osm nejlepších tenistů druhé poloviny sezóny WCT 1972. Vítězem se stal Američan Arthur Ashe, který ve finále přehrál krajana Roberta Lutze po dramatické pětisetové bitvě. Rozhodl až tiebreak závěrečné sady. Odvezl si finanční odměnu 25 tisíc dolarů, což znamenalo poloviční částku než jakou získal Rosewall v sezónním finále WCT 1972. Připsal si pátý titul v probíhající sezóně a celkově patnáctý v kariéře.

Obsah


Finále

Mužská dvouhra

Podrobnější informace naleznete v článku World Championship Tennis Winter Finals 1972 – mužská dvouhra.
  • USA Arthur Ashe vs. USA Robert Lutz, 6–2, 3–6, 6–3, 3–6, 7–6

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku 1972 World Championship Tennis Winter Finals na anglické Wikipedii.

  1. ATP – 1972 Rome WCT Men's Singles Draw [online]. ATP. Dostupné online . (anglicky)
Zdroj


Poslední aktualizace: 28.06.2021 08:05:44 CEST

Zdroj: Wikipedia (autoři [Dějiny])    Licence textu: CC-BY-SA-3.0. Autory a licence jednotlivých obrázků a médií najdete buď v popisku, nebo si je můžete zobrazit kliknutím na obrázek.

Změny: Byly přepsány prvky designu. Byly odstraněny odkazy specifické pro Wikipedii (např. "Redlink", "Edit-Links"), mapy a navigační pole. Také některé šablony. Ikony byly nahrazeny jinými ikonami nebo odstraněny. Externí odkazy získaly další ikonu.

Důležité upozornění Vzhledem k tomu, že daný obsah byl v daném čase automaticky převzat z Wikipedie, ruční kontrola nebyla a není možná. Proto czwiki.org nezaručuje přesnost a aktuálnost převzatého obsahu. Pokud by se mezitím objevily chybné informace nebo chyby v zobrazení, prosíme vás, abyste nás kontaktovali: e-mail.
Viz také: Tiráž & Ochrana dat.